wieszwszystko.com
(110001 wiadomości)
Informacje na czasie, newsy, doniesienia z kraju i ze świata.
Działy:
Wiadomości
  Z kraju
  Ze świata
Nauka i technika
Film, książka, teatr, muzyka
Zdrowie i medycyna
IT, Komputery, Internet
Sport i aktywność
Ciekawostki
 << Starsze  1  ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  ...  55  Nowsze >> 
Nauka i technika (1469)
Wrzesień z polską historią najnowszą
Instytut Pamięci Narodowej już po raz drugi organizuje Letnią Szkołę Historii Najnowszej, przeznaczoną dla doktorantów podejmujących w swoich badaniach problematykę związaną z najnowszymi dziejami Polski. W tym roku LSHN odbędzie się w dniach od 15 do 20 września w ośrodku konferencyjnym w okolicach Warszawy – informuje IPN. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy czerwca 2008 r.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-27 11:03:00 > 27d]
Coraz więcej kontrowersji wokół testu gimnazjalnego
Rodzice gimnazjalistów, którzy w ubiegły wtorek pisali test sprawdzający umiejętności z zakresu nauk humanistycznych, domagają się powtórzenia egzaminu – pisze weekendowe wydanie „Gazety Wyborczej”. Przyczyną protestu jest zadanie nr. 32 dotyczące „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego i „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Problem w tym, że w wielu szkołach poloniści nie zdążyli omówić tych lektur.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-26 13:35:00 > 28d]
Zakończył się egzamin gimnazjalny z matematyki
Gimnazjaliści w całej Polsce napisali dziś drugą część egzaminu kończącego szkołę. Wczoraj uczniowie rozwiązywali test humanistyczny, dziś zmagali się ze sprawdzianem z wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. W poniedziałek doszło do przecieku – część gimnazjalistów znała wcześniej przynajmniej jeden tekst źródłowy - pisze "Gazeta Wyborcza". Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zapewnia jednak, że nie doszło do ujawnienia treści egzaminu.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-23 14:13:00 > 31d]
Wrocławska podróż po świecie nauki
Wykłady, pokazy, warsztaty, dyskusje panelowe, wystawy, spektakle, koncerty i projekcje to tylko niektóre z atrakcji czekających gości Dolnośląskiego Festiwalu Nauk. Imprezę, której w tym roku przyświeca hasło: „Poszerzaj horyzonty – podróż po świecie nauki”, organizują wrocławskie środowiska akademickie oraz artystyczne. Festiwal rozpocznie się we wrześniu we Wrocławiu, następnie zaś powędruje do innych miast Dolnego Śląska. Obecnie trwają intensywne przygotowania do imprezy.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-24 13:28:00 > 30d]
Na Pomorzu chronią bociany przed prądem
W ubiegłym roku w pomorskiem gniazdowało tysiące bocianich par. Ptaki budują swe gniazda na szczycie uschniętych drzew lub na dachach wiejskich zabudowań. Niestety, niektóre bociany wybierają na miejsce lęgu słupy linii wysokiego napięcia, co czasem kończy się śmiertelnym porażeniem. W całym regionie od kilku lat trwa akcja przenosin takich gniazd na bezpieczne platformy – informuje Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-24 13:29:00 > 30d]
W objęciach Wielkiego Brata
Uzależnieniu Polski od Związku Radzieckiego poświęcona będzie najnowsza wystawa edukacyjna przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Uroczyste otwarcie ekspozycji zatytułowanej „W objęciach Wielkiego Brata. Sowieci w Polsce 1944–1993” odbędzie się 25 kwietnia w stołecznym Muzeum Niepodległości.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-24 13:38:00 > 30d]
Rusza Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
W programie ósmej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki znalazło się ponad 150 imprez dla dzieci i dorosłych, m.in. dyskusje, prezentacje, wykłady, wystawy, konkursy i warsztaty. Zaprezentowane zostaną osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki oraz sztuki. Oficjalna inauguracja imprezy, połączona z dyskusją panelową „Dylematy etyczne w transplantologii”, nastąpi dzisiaj o godzinie 18 w Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu. Wezmą w niej udział m.in. rektor UMK oraz prezydent miasta Torunia. Festiwal potrwa do 27 kwietnia.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-24 13:50:00 > 30d]
Niderlandyści obradują we wrocławskim Ratuszu
Stolica Dolnego Śląska jest gospodarzem międzynarodowego kongresu niderlandystów „Trefpunt Wrocław”. Zjazd rozpoczął się 23 kwietnia wykładem inauguracyjnym wygłoszonym przez dr Yvesa T'Sjoena, literaturoznawcę z Gandawy (Belgia). Uroczystość, która odbyła się we wrocławskim Ratuszu, uświetnił występ Orkiestry Kameralnej Wratislavia.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-24 13:58:00 > 30d]
Studenci zaprojektowali wyposażenie dla muzeum
Muzeum Narodowe w Warszawie nawiązało współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W ramach podpisanej umowy studenci uczelni projektują dla muzeum m.in. meble dla zwiedzających i obsługi galerii, system informacji wizualnej oraz oświetlenie.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-23 15:45:00 > 31d]
Gdańscy prawnicy walczą z plagiatami
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał godło: „Wydział walczący z plagiatami”. Certyfikat nadania godła potwierdza, że na wydziale są przestrzegane wszystkie wzorcowe procedury związane z wdrożeniem elektronicznego systemu Plagiat.pl, który pozwala znaleźć prace będące kompilacją jednego lub wielu innych opracowań.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-22 15:39:00 > 1d]
Sesja ku czci profesora Doerffera
Profesor Jerzy Doerffer, wybitny naukowiec, który przez ponad pięćdziesiąt lat poświęcał się kształceniu młodych okrętowców – zmarł dwa lata temu. Pokolenia jego wychowanków pamiętają o swoim mentorze i w 90. rocznicę jego urodzin, 21 kwietnia, organizują uroczystą sesję, w czasie której rodzina, przyjaciele i współpracownicy profesora opowiedzą o tej niezwykle zasłużonej dla polskiego okrętownictwa postaci. Podczas sesji nastąpi także uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej prof. Doerfferowi.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-21 08:33:00 > 2d]
Współczesne oblicza książki
O nowoczesnym edytorstwie oraz nowatorskich technikach publikacji książek dyskutować będą naukowcy, wydawcy, bibliotekarze oraz autorzy w trakcie konferencji pt. „Nowe formy książki”, organizowanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mottem spotkania, które odbędzie się 23 kwietnia, są słowa Jeffa Bezosa, prezesa Amazon.com: „Książka to ostatni bastion technologii analogowej”.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-22 13:15:00 > 1d]
Gimnazjaliści piszą egzamin
Nastolatkowie piszą dziś egzamin kończący naukę w gimnazjum - na początek rozwiązują test humanistyczny, jutro zmagać się będą z zadaniami z matematyki i z zakresu nauk przyrodniczych. Egzaminy nie są oceniane przy pomocy tradycyjnych stopni, gimnazjaliści walczą o punkty, które zadecydują o przyjęciu do wybranego liceum.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-22 13:16:00 > 1d]
WSKiZ - Indeksy rozdane
Siódma edycja Olimpiady Naukowej CyberINDEKS dobiegła końca. Podczas wielkiego finału, który odbył się w Poznaniu, jury wyłoniło pięcioro szczęśliwych zwycięzców.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-22 14:15:00 > 1d]
Kupiec Poznański - Sobotnie szaleństwo
Kwiecień w Kupcu Poznańskim upływa pod znakiem akcji edukacyjnych kierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Prowadzone działania związane są z akcją ratowania wilków w Polsce Zachodniej, którą Kupiec Poznański wspólnie prowadzi z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody "SALAMANDRA".
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-22 14:26:00 > 1d]
"Labirynt historii" w Nowym Sączu
W dniach 29 - 30 kwietnia w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się trzecia edycja „Labiryntu Historii”. Jest to program edukacyjny, stworzony przez Fundację Nomina Rosae i MCK SOKÓŁ, skierowany głównie do młodzieży szkół średnich. Jego celem jest przedstawianie interesujących, a zarazem niejednoznacznych tematów z zakresu historii Polski, jej relacji społecznych, politycznych oraz kulturalnych z państwami i narodami sąsiedzkimi. Tegoroczna edycja dotyczyć będzie stosunków polsko - czeskich w okresie panowania ostatnich Przemyślidów w Polsce.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-21 10:02:00 > 2d]
Bałtycki Festiwal Nauki po raz szósty
Trójmiasto przygotowuje się VI edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach od 29 maja (czwartek) do 1 czerwca (niedziela) 2008 roku. Do udziału w festiwalu zgłosiły się 34 instytucje, które zorganizują łącznie ponad 700 imprez.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-18 12:01:00 > 5d]
Prestiżowe odznaczenie dla Cezarego Chlebowskiego
Cezary Chlebowski, znany pisarz, publicysta i historyk, autor wielu książek m.in. o działalności Armii Krajowej, został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Badacza polskiej historii, który niemal pół wieku poświęcił dziełu utrwalania pamięci o losach narodu polskiego, udekorował honorowym odznaczeniem podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasz Merta. Uroczystość odbyła się 14 kwietnia.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-16 14:47:00 > 7d]
Arteterapeuci na Uniwersytecie Wrocławskim
Przedstawiciele europejskich uczelni, które prowadzą studia z terapii poprzez sztukę, przyjadą do Wrocławia na sympozjum naukowe i doroczne zgromadzenie ogólne Europejskiego Konsorcjum Edukacji Arteterapeutów (ECArTE). Trzydniowa konferencja rozpocznie się dziś w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-17 08:15:00 > 6d]
Niezwykła lekcja fizyki
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu specjalnie dla uczniów szkół średnich przygotowała „Niezwykłą lekcję fizyki”. Kilkanaście staranie przeprowadzonych eksperymentów i pokazów pozwoli przyjrzeć się bliżej oraz zrozumieć zagadnienia związane z pojęciem lewitacji magnetycznej.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-17 12:40:00 > 6d]
Seminarium Biznesu i Nowych Technologii NetVision
Niemal czterysta osób ze świata biznesu i środowisk akademickich weźmie udział w ósmym Seminarium Biznesu i Nowych Technologii NetVision na Politechnice Gdańskiej. Czterodniowa impreza rozpocznie się dziś w Audytorium Novum PG. Jej adresatami są do naukowcy, studenci i przedsiębiorcy.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-17 13:42:00 > 6d]
Kupiec Poznański - akcja dla najmłodszych
Trwa akcja na rzecz ratowania wilków w Polsce Zachodniej prowadzona wspólnymi siłami przez Centrum Handlowo-Biurowe Kupiec Poznański oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „SALAMANDRA".
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-16 14:18:00 > 7d]
MEN odchudza listę lektur z klasyki
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało nową listę lektur, na której nie wielu dzieł zaliczanych do klasyki światowej literatury - pisze "Dziennik". W propozycjach resortu zabraknie takich pozycji jak "Romeo i Julia" Szekspira, "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego, "Potop" i "Quo vadis" Sienkiewicza. MEN proponuje także, aby część lektur obowiązywała jedynie we fragmentach. Przeciwko liście protestują pedagodzy i eksperci.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-11 13:28:00 > 12d]
Nauki historyczne w wersji light
Pokazy walk rycerskich, tańca, mecz piłkarski i inne atrakcje znalazły się w programie Dni Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Impreza, która odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia, organizowana jest wspólnie przez wszystkie historyczne koła naukowe działające na UMK.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-14 09:19:00 > 9d]
Uczeni o odzyskiwaniu metali rzadkich
Jak najefektywniej odzyskiwać metale rzadkie i towarzyszące? W którym kierunku podążają obecnie ich zastosowania w przemyśle? Jak zmniejszyć obciążenie środowiska działalnością człowieka, a równocześnie zarobić na odpadach przemysłowych i gospodarczych? O tym rozmawiali światowi specjaliści i naukowcy podczas odbywającej się w dniach 9-11 kwietnia konferencji technologicznej we Wrocławiu.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-14 11:35:00 > 9d]
IPN wesprze szczecińskie szkoły
Szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej zawarł porozumienie o współpracy edukacyjnej z Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty. Umowę podpisali dzisiaj p.o. dyrektora IPN w Szczecinie dr Marcin Stefaniak oraz kurator Artur Gałęski.
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-14 16:52:00 > 9d]
Kupiec Poznański - Szukaj wilka w mieście
Ruszył nowy konkurs Kupca Poznańskiego, w którym do wygrania są niespotykane nagrody. Co należy zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Zgodnie z tytułem konkursu należy - szukać wilka w mieście!
Polska.pl - Wiadomości - Nauka
[2008-04-12 22:00:00 > 10d]
 << Starsze  1  ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  ...  55  Nowsze >> 
© 2006 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne | Uwagi, sugestie, pytania ->
Laptopy